Usta Oyuncusu Abdül Süsler’den Yeni Proje

Diğer Haberler

Mücadeleleriyle efsaneleşen tarihi kahramanların destansı hikayelerini anlatan “Tarihin Efsaneleri” belgeseli, TRT Belgesel‘de yayınlanacak olan ve 4 bölümden oluşan yeni sezon çekimlerine başladı. Dram-belgesel tarzında çekilecek olan projenin, “Celaleddin” bölümünde ünlü oyuncu Abdül Süsler dizinin önemli karakterlerinden “Şeref ül-Mülk”ü canlandıracak. İşte Abdül Süsler hakkında merak edilenler…

TRT Belgesel’de yayınlanacak olan “Tarihin Efsaneleri” belgeseli, izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor. Projenin oyuncu kadrosu da netleşmeye başladı. Dram-belgesel tarzında çekilecek olan projede, usta oyuncu Abdül Süsler dizinin önemli karakterlerinden “Şeref ül-Mülk” ü canlandıracak.

Dizilerinin aranan yüzü

Dizilerin aranan oyuncuları arasında yer alan Abdül Süsler, daha önce “Kuruluş Osman” ve “Uyanış: Büyük Selçuklu” gibi önemli tarihi dizilerin ana cast’ında yer alıp canlandırdığı karakterlerle seyircinin dikkatini çekmiş ve oyunculuğuyla göz doldurmuştu.

Set ve dersler arasında mekik dokuyor!

2016 yılında Moskova’da çekilen Amerikan Dizisi “Insomnia”da canlandırdığı “Zayed” isimli Arap şeyhi karakteriyle de dikkatleri çeken Süsler, sadece tiyatro oyuncusu ve akademisyen değil aynı zamanda başarılı bir seslendirme sanatçısı. 1981 yılında İstanbul’da dünyaya gelen usta oyuncu; aikido eğitmeni, iyi bir at binicisi ve aksiyon oyuncusu. Topkapı Üniversitesi Tiyatro Bölümü Kurucusu olan ve oyunculuk dersleri de veren Abdül Süsler, şimdilerde set ve dersler arasında mekik dokuyor.

 

Son Eklenenler

VPN’lerin Mobil Cihazlarla Uyumluluğu

Günümüzde, mobil cihazlar her zamankinden daha fazla insanın çevrimiçi dünyada gezinmesini sağlıyor. Ancak bu mobil cihazlar, çevrimiçi gizliliğinizi koruma...

İlginizi Çekebilir