DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BITCOIN 21570202.11877%
İstanbul
19°

AÇIK

03:48

SABAHA KALAN SÜRE

Ortak Yazılı Sınavlara Yönelik Örnek “Konu Soru Dağılım Tabloları” Yayımlandı
  • Karadeniz Milat
  • Eğitim
  • Ortak Yazılı Sınavlara Yönelik Örnek “Konu Soru Dağılım Tabloları” Yayımlandı

Ortak Yazılı Sınavlara Yönelik Örnek “Konu Soru Dağılım Tabloları” Yayımlandı

ABONE OL
5 Şubat 2024 10:55
Ortak Yazılı Sınavlara Yönelik Örnek “Konu Soru Dağılım Tabloları” Yayımlandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Millî Eğitim Bakanlığınca, il, ilçe ve okul genelinde yapılacak ortak sınavlar öncesinde il sınıf/alan zümrelerince oluşturulacak konu soru dağılım tablolarına örnek teşkil edecek tablolar yayımlandı.

Millî Eğitim Bakanlığınca 9 Eylül 2023’te yayımlanarak yürürlüğe giren Ölçme ve Değerlendirme Yönetmeliği’ne göre ülke, il, ilçe ve okul genelinde yapılacak ortak yazılı sınavlar, il sınıf/alan zümrelerince hazırlanacak konu soru dağılım tabloları çerçevesinde uygulanacak.

Bu kapsamda, ikinci dönem başında il sınıf/alan zümreleri tarafından Ölçme Değerlendirme Merkezi Müdürlüğünün görüşü alınarak hazırlanacak konu soru dağılım tablolarına örnek oluşturması açısından temek eğitim ve orta öğretimdeki farklı branş ve düzeylerinde “konu soru dağılım tabloları” yayımlandı.

İl sınıf/alan zümreleri, yayımlanan konu soru dağılım tablosu örnekleri temelinde kendi tablolarını hazırlayacak. Birinci dönemde olduğu gibi, ikinci dönemde de okul genelinde yapılacak ortak yazılı sınavlar için yayımlanan bu örnek senaryolara yönelik soru örnekleri ve çözümleri https://odsgm.meb.gov.tr/ adresinde yayımlanacak.

Konu soru dağılım tablolarına ulaşmak için tıklayınız.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.