Giresun Belediyesi afet bölgesinde

Diğer Haberler

Giresun Belediyesi, Duroğlu Beldesi ve Keşap ilçesi başta olmak üzere ilin farklı bölgelerinde meydana gelen afetin ilk saatlerinden itibaren AFAD Koordinasyonunda arama-kurtarma, yol açma ve temizlik çalışmalarına dahil oldu.

Merkeze bağlı Duroğlu Beldesi ve Keşap İlçesinde gece etkili olan şiddetli yağışlar sonrasında sel, heyelan ve su baskınları yaşandı. Birçok ev ve iş yerini su basarken, evlerinde mahsur kalan vatandaşlar ekipler yardımı ile kurtarıldı.

Derelerin taşması sonucu yüksek kesimlerden gelen çakıl, moloz ve ağaç parçaları ilçe ve belde merkezinde ciddi hasara neden oldu.

Gece başlayan yağışların etkisini artırmasının ardından zor durumda kalan vatandaşlardan 112 Acil Çağrı Merkezi aracılığıyla 68 ihbar yapıldı. Giresun Belediyesi ekipleri ve arama-kurtarma ekipleri ihbar alınan bölgelere müdahale bulundu.

Olay yerine ulaşan Giresun Belediyesi İtfaiyesi ekipleri başta olmak üzere diğer destek ekipleri zor durumda kalan vatandaşları güvenli bölgeye çıkardı.

Giresun Belediyesi bünyesindeki ekskavatör ve jcb araçları, taşıma kamyonları, itfaiye araçları, tam donanımlı kanal temizleme aracı ve 20’ye yakın personel afetin yaşandığı Duroğlu beldesi ve Keşap ilçesinde çalışmalarını ilk andan itibaren sürdürüyor.

Ekipler sabah saatlerinde selden etkilenerek mahsur kalan vatandaşları bir taraftan güvenli bölgeye alırken, bir taraftan da afet bölgelerinde moloz kaldırma, yol açma, tıkanan kanalları açma ve temizlik çalışmalarına büyük destek verdi.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu yaptığı açıklamada: “Giresun’umuz fazla yağış alan bir il olduğu için maalesef bu gibi durumları zaman zaman yaşıyoruz. Bu seferde ilimizde ağırlıklı olarak Duroğlu Beldemiz başta olmak üzere Keşap ilçemizde afet yaşadı. Rabbim ülkemizi ve milletimizi tüm afetlerden muhafaza eylesin inşallah. Tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla devletimiz yaraların sarılması için her zaman olduğu gibi yine sahada. Biz de Giresun Belediyesi olarak müdahalenin başladığı ilk saatlerden itibaren araç, ekipman ve itfaiye kurtarma ekiplerimiz ile birlikte afet bölgelerinde teyakkuza geçtik. Bir kez daha tüm hemşehrilerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” dedi.

Son Eklenenler

VPN’lerin Mobil Cihazlarla Uyumluluğu

Günümüzde, mobil cihazlar her zamankinden daha fazla insanın çevrimiçi dünyada gezinmesini sağlıyor. Ancak bu mobil cihazlar, çevrimiçi gizliliğinizi koruma...

İlginizi Çekebilir