Düzce MYO’lu moda tasarımcılarının sergisi ziyaretçileri bekliyor

Diğer Haberler

Tasarım Bölümü Moda Tasarım Programı Yıl Sonu Sergisi Krempark AVM’de Ziyaretçileri Bekliyor

Düzce Meslek Yüksekokulu Tasarım Bölümü Moda Tasarım Programı Yıl Sonu Sergisi’nin açılışı, Krempark AVM’de gerçekleştirildi.

Serginin açılışı; Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İdris Şahin, Düzce Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ufuk Koca Çalışkan, Düzce Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ali Etem Gürel, davetli konuklar ve öğretim elemanları tarafından gerçekleştirildi.

Düzce Meslek Yüksekokulu Moda Tasarım Programı öğretim elemanları Dr. Öğr. Üyesi Filiz Dursun,  Öğr. Gör. Gülden Abanoz ve Öğr. Gör. Çiğdem Dursun’un farklı derslerde öğrencilere yaptırmış oldukları tasarım ve ürünler, Düzce halkının görebilmesi adına 9 Haziran 2022 tarihine kadar Krem Park AVM’de sergilenecek.

Özellikle atık malzemelerden yapılan kıyafetlerin dikkat çektiği sergide, “Moda Sunum Teknikleri ve Ev Tekstili Tasarımı” derslerinde, bir tema üzerinden yola çıkarak ilham ve renk panoları hazırlandıktan sonra ortaya çıkan tasarımlar, “Moda Fotoğrafçılığı” dersinde öğrencilerin hazırladıkları moda dergi kapakları, “Moda Resmi ve İllüstrasyonu” dersi tasarım ve çizimleri ile “Giysi Tasarımı” dersi çizim ve ürünleri sergilendi.

Sergide, pandemi döneminde sıklıkla kullanılan maskelerden üretilen kıyafet tasarımı, sürdürülebilirlik kapsamında geri ve ileri dönüşeme dikkat çekmek adına büyük ilgi topladı.

Son Eklenenler

VPN’lerin Mobil Cihazlarla Uyumluluğu

Günümüzde, mobil cihazlar her zamankinden daha fazla insanın çevrimiçi dünyada gezinmesini sağlıyor. Ancak bu mobil cihazlar, çevrimiçi gizliliğinizi koruma...

İlginizi Çekebilir